::
Dude, no worries! nothing to be ashamed of, we’re all here to learn and avoid the same mistakes for the exams 🙂
First, some definition: Marginal cost = the additional cost of producing an extra unit of product.
So in the case of adding the 2nd worker, this extra person produces an extra 50 units and costs an extra $80. So the marginal cost per unit is $80/50 = $1.60. So to answer your question, it relates to the additional 50 products. At this level, the marginal cost is the lowest, adding the 3rd worker seems to produce diminishing marginal returns to production and therefore having 2 workers is optimal.
Hope this helps, do let me know if you’ve further questions.